Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z organizačních důvodů zůstává spojení tříd ráno od 06:00 do 07:15 h. a odpoledne od 15:00 do 16:00 h., což nepovažujeme my ani děti za problém. Naopak, všichni máme možnost se dobře poznat, děti znají nás a my je.  Díky tomuto spojování, vnímají školku jako celek, nedělíme se na třídy, ale kamarádíme se navzájem.

Ranní příchody nemáme u nás přísně časově omezeny (např. do 08:00 h.), nechceme rodičům způsobit stres, kterého si určitě užívají během dne dost. Na druhou stranu, se jim snažíme vysvětlit, že je dobré, aby přivedli děti do 8:15 h. Pozdějším příchodem, totiž ubírají svým dětem čas, tolik důležitý pro volné hry i řízené činnosti (pohybové hry, zpívání s hudebními nástroji, výtvarné a pracovní činnosti).

Čas určený pro pobyt venku trávíme na naší zahradě, procházkami lesem, rádi si hrajeme na mýtinkách a využíváme blízké i vzdálenější okolí.

Čas určený k odpočinku probíhá ve třídách na lehátkách. Děti mohou mít v postýlce plyšáčka nebo knížku a pokud spánek nepřichází, mohou si potichu hrát, aby nerušily ostatní kamarády. Předškoláci od pololetí (únor - červen) relaxují mimo lehátko a pak zahajují přípravu na školu formou „Metody dobrého startu“ (vysvětlení najdete v bodě V. Organizace vzdělávání, Nadstandardní činnosti).

Denní rytmus je pravidelný, ale natolik pružný, aby nám umožňoval přizpůsobovat se životu v MŠ a činnostem, které jsou jak plánované, tak nahodilé (dle přání a nápadů dětí). Snažíme se o vyváženost řízených a spontánních činností, aby děti měli dostatek času pro své vlastní činnosti a hry.
   
Jednou do roka jezdíme s dětmi na ozdravný pobyt do školy v přírodě - Orlovic.

zpět