Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsme rodinná školka a někdy si říkáme „Lesní školka“, protože les je naším sousedem a zároveň ulice, kde „bydlíme“, nese název Lesní. Byla by škoda nevyužít výhod blízkosti přírody, takže se k ní, při plnění našich cílů, často obracíme. Místní děti k nám dochází s rodiči pěšky nebo „popojedou“, z odlehlejších částí našeho městečka, autem. Pokud se k nám vydáte, najdete nás na okraji Horní Břízy, opodál komunikace Třemošná – Kaznějov. K dopravě za námi můžete využít také vlak nebo autobus.

SLUNÍČKA, BERUŠKY a KUŘÁTKA jsou naše třídy a jejich „domovem“ je jednopatrová budova naší školky, která je obklopena velkou zahradou. Během několika let jsme ji vybavili moderními průlezkami včetně bezpečných dopadových ploch. Využíváme dvě velká pískoviště, opatřená plachtami a jako novinku máme skákací hrad. O pěkný vzhled naší zahrady se staráme my, v rámci našich možností. Kromě běžných pracovních činností (hrabání trávy, jehličí, sbírání šišek …) jsme si úplně sami vytvořili rybníček Brčálník (kamarádíme totiž s pohádkovými postavičkami, a jednou z nich je Rákosníček). Průběžně rybníček čistíme a upravujeme - obložili jsme ho kameny a vysázeli kolem něj spoustu rostlinek (hodně nám pomáhají rodiče dětí). Další údržbu (např. sekání trávy) má na starost náš zřizovatel město Horní Bříza a vychází nám maximálně vstříc.    

Třídy byly a jsou u nás vždy čisťounké a útulné. Postupně se nám podařilo moderně je zařídit a vybavit. Snažili jsme se, aby vše – nábytek, pomůcky a hračky - sloužilo dětem s ohledem na jejich potřeby, přání a všestranný rozvoj.  Vedeme děti k samostatnosti, chceme, aby se samy rozhodly pro hračku, samy si jí podaly, aby měly možnost vlastní volby a výběru. To vše totiž podporuje rozvoj jejich osobnosti.

pokračování